silmad läbi 14.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere lp. Dr. Leo Schotter.
Mul selline jama, et istun jah arvuti ja teleka taga, silma n2gemine on viimastel aastatel j2rsult halvenenud. Pakun et silmalihas on väsind või midagi, mis aga küsimust tekitab on see et juba ca 4 aastat nägi mu vasak silm halvemini kui parem ja nyyd on nad enamvähem samal tasemel. Kas võib lugu olla haigusega ? Kas prillide või läätste kandmine on parim variant, kas opereerida või silma lihast treenida + ravida mingite tilkadega ei saa?

Lugupidamisega K.Karu

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kahjuks küsimusest ei selgu, kui vana Te olete ja millise iseloomuga on nägemishäire - kas tegemist on lühinägevuse või kaugnägevusega. Või on tegemist hoopis mõne progresseeruva loomuga silmahaigusega. Seetõttu on soovitus külastada mõnda silmaarsti, kes annaks selguse olukorras ja alles siis saab plaani pidada, mida ette võtta.