pisarad 08.05.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma märkasin hiljuti, et kui ma nutan, siis pisaraid tuleb ainult paremast silmast. Jaanuarist alates on vasak silm (aga vahel ka parem) olnud kuiv ja punetav. Silmanurka koguneb mõne tunni tagant valge lima. Käisin ka hiljuti Tartus silmaarstil, aga seal selgus, et nagu polegi midagi viga. Arst määras Oftan dexa-clora silmatilku. Kasutan neid iga päev (kasutan veel ka A-vitamiini), aga silm on ikka punane ja silmanurka tuleb lima. Talvel üks kord oli vasak silm nii kuiv, et silmalaug üldse ei liikunud. Pärast seda oli paaril korral nii, et kui närvi läksin, muutus vasak silm hoobilt punaseks.

Silmanägemine oli tol korral halvem kui muidu, aga nüüd on sama, mis tavaliselt: vasak -1,75 ja parem -0,75

Kas peaksin midagi veel ette võtma või ootama, et silm ise paraneb?

Tänades,

Hanna

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma punetus ja eritis viitab ikkagi silma põletikulisele seisundile. Tuleks silmaarsti veelkord külastada ja leida sobivam ravi.