põletik 20.04.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Milline peaks olema kroonilise põletiku ravi? Minu silmaravi on läinud selliselt,

et kui ma oma pidevalt punetavaid ja uduseid silmi enam kannatada ei suuda, lähen arstile, maksan 150 krooni ja saan rohu (Oftan), panen seda 10 päeva, siis on mõnda aega kõik korras, paari nädala pärast olukord endine, uuesti silmaarstile, 150 krooni, sest silmarohtu üle kuu aja kasutada ei tohi, uus retsept, uus rohi apteegist ja jälle otsast peale. Kas oleks ka mingeid teisi mooduseid

punetavatest, vesistest ja kipitavatest silmadest lahti saamiseks? Allergik ei

ole, silmad ühesugused nii suvel kui talvel, nii toas kui õues.

Tänan

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kroonilise laugude limaskesta põletiku ravi on sageli väga pikaldane, erinevate silmatilkadega võib see väldata kuid, pool aastat ja enamgi.