Vitavision 04.03.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Apteekidesse on müügile jõudnud uus preparaat (tabletid) Vitavision, mis sisaldab bioflavanoide, beetakaroteeni, mustikaekstrakti ja Aafrika saialille. Pakendil on kirjas, et ta kaitseb silmi arvuti ja UV kiirguse eest ja parandab ka nägemisteravust. Kas on võimalik, et sellised tabletid parandavad tõesti nägemisteravust? Kas Teie usute, et nende regulaarne tarvitamine hoiab ära arvuti kasutamisest (töötan päevad läbi arvutiga ja silmad on sellest väga väsinud) tuleneda võiva nägemislanguse? Kas ka teised preparaadid, mis sisaldavad aktioksüdante (näiteks beetakaroteeni) kaitsevad silmi? Suur tänu ette

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Vitavision on Ayurveda koolkonna taimsetest ekstarktidest produkt. Ayurvedast ja Vitavisionist võib lugeda internetist (www.vitavision.de). Tabletide neelamisel pidavat olema kasulik kõigi ihuädade kõrval ka silmadele. Valmistatakse seda Venemaal ja Poolas. (http://panacea.nm.ru/vitavision.htm)

Tegu pole ravimiga.