tursunud laud 04.04.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Nii kolm-neli korda aastas juhtub, et ärgates on ülemine silmalaug nii turses, et silm ei avane üldse või ainult natuke. Alati on ühes ja samas silmas ning võib kesta päevast kuni kahe nädalani. Kord jõudsin hädaga ka silmaarstile, kuid selle nähtuse nimetust ega tekkepõhjust teada ei saanud. Samal ajal muid tervisehädasid (nohu) pole olnud, laud aga kipuvad üsna sageli kergemal kujul "kahekordseks" minema.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmalaugude tursumine võib olla silmahaiguste puhul, eelkõige laugude põletiku korral, aga sageli turse põhjus on hoopis mõne üldhaigusest tingitud. Silmalaugude turse võib kaasuda südame, neeru, maksahaigustele, nina kõrvalkoobaste haigustele jne.Turse võib olla ka allegiast tingitud. Millise tursega tegemist oli, kas põletikulise või ilma põletikuta tursega on kirjeldusest raske järeldada. Turse järjekordsel tekkimisel peaks eelkõige siiski silmaarsti külastama ja siis peaks selguma, kas on tegemist silmahaigusega, või hoopis mõnest muust terviserikkest tingituga.