Erinev nägemisheledus 28.01.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pool aastat tagasi tehti mulle ühe silma võrkkesta irdumise tõttu operatsioon. Operatsiooni tagajärjel nägemisteravus jäi samaks (mõlemad silmad enne ja pärast -8). Küll aga märkasin üsna pea, et opereeritud silm näeb teisest silmast kõike veidi tumedamalt (nagu oleks ümbrus pimedam). Ma ei tea, kas nii oli enne operatsiooni ka või mitte, kuna ei ole varem oma nägemist sellisel viisil võrrelnud. Opereerinud arst ütles, et tema tegi selle töö, mis operatsiooni käigus vaja oli ja nägemisheledus ei puutuvat sinna hulka. St ma ei saanud aru, millest selline erinevus on tekkinud. Kas see võib süveneda? Kas sellel on siiski seos operatsiooniga? Kas peaksin mõne teise arsti juurde igaks juhuks minema, et üle kontrollida? Ette tänades E.T.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võrkkesta irdumise korral on silma valgustundlik võrkkest oma kohalt irdunud osaliselt või täelikult teatud aja vältel. Operatsiooni õnnestumise korral on võrkkest paigaldatud oma kohale tagasi ja nägemine taastunud, kuid alati mitte täielikus kvaliteedis, sest võrkkestas on tekkinud irdumise ajal rikutud ainevahetusest pöördumatud muutused.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Silmad!

Kui palju maksab silmaoperatsioon?
Kas on vaja teha m6lemale silmaleopratsiooni?
Yks silm on pluss ja teine miinus?
Kas esialgu aitavad prillid?

Vastas dr Leo Schotter

Kui on mõeldud prillidest vabanemise lõikust, siis olenevalt silmast, prillinumbrist ja arstist on hind väga erinev, 3-11 tuh silma kohta.

Loe edasi

Silmad

Silma laud on suured ja nn.rasked.Kas on võimalik operatsiooni teel neid vähendada ja kui palju see umbkaudu võiks maksta? Olen 42 aastane

Vastas dr Leo Schotter

Jah, silmalaugusid on võimalik kohendada kirurgilisel teel. Palju maksab - peaks küsima kosmeetilise kirurgi käest. Neid on Eestis kümmekond ja igal on erinev hind.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi