Silmaherpes? 24.01.08 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

mul oli parema silma välisnurgas valge punnike (pisike valge kõva). See oli seal mõnda aega, aga siis proovisin ma seda pigistada. Midagi ei juhtunud. Järgmise päeva hommikul oli silm natuke paistes. Seejärel hakkas silm järjest rohkem paiste minema. Praegu on silm paistes olnud kolm päeva. Silma välisnurgas on ka kooriku moodi moodustis, millest paistab pisut mädalaadset vedelikku tulevat. Olen peale pannud saialille kompressi, mis on mõneks ajaks paistetust leevendanud. Käisin täna ka perearstikeskuses esmaabis silmaarsti juures. Arstid vaatasid ja väitsid, et tegemist on herpesega. Mina ise seda uskuda ei tahaks, kuna ma ei mõista kust või kuidas ma selle saada võisin. Olen olnud vaid kodus ning õppinud ja seetõttu pidasin esialgset silmapaistetust vaid üleväsimuse tunnuseks. Kedagi lähituttavatest ei tea herpese käes kannatavat. Kas peaksin laskma silma täiendavalt uurida, või võib olla tegemist tõesti herpesega? Silm ei sügele, ei kipita, silm annab tunda vaid siis, kui tugevasti pilgutada. Ville pole ka märganud.

Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Teie kirjelduse järgi on tõenäoline,et silma välisnurgas oli teil miilium ehk rasunäärme ummistus, mis pigistamise tagajärjel muutus põletikuliseks ja võis meenutada herpest.Lihtne viis herpese kindlakstegemiseks on kasutada acyclovir salvi põletiku kolde piirkonda, see peab olema 3 %silmasalv, mitte nahale määritav 5 %.Kui põletik kaob täielikult,on tegemist herpesega.
vastasel juhul tuleks valkjas punnike steriilsetes tingimustes, s.t.arsti poolt eemaldada.