kas tuleb prille kanda? 03.12.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

mul on järgmine küsimus, et mul üks silm näeb väga hästi ja teine üsna-väga uduselt. Vanaisal, õel, vennal samamoodi. See ei sega mind. Pole elus päevagi prille kandnud. Kas peaks? Kas see oleks kuidagi raviv?

Ette tänades,

Eva

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kahjuks ei selgu teise silma halva nägemise põhjus ja kas see on üldse prillidega parandatav. Ei pruugi olla erineva nägemise põhjus ainult refraktsiooniline, st + või - prilliviga. Silmaarsti külastadaes peaksite saama ammendava vastuse.