Nägemise langus 09.10.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! palun öelge, millest tekib nägemise langus peale laseroperatsiooni? Kas seda on võimalik ise ära hoida ja kui see tüsistus tekib siis millal (kuu pärast, aasta või kümne)? Tegin suve alguses operatsiooni ja kogu aeg ma küll päikeseprille ei kandnud. Nüüd pabistangi, et äkki tegin liiga. Kas see nägemise langus tähendab seda, et pilt muutub häguseks/kahekordseks, esemete piirjooned kaovad ära (pildid lehel lasikdisaster.com) ning seda pole enam kuidagi võimalik parandada? Millised on veel hilistüsistused, mis võivad avalduda aasta/te pärast?
Tänan!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Laseroperatsiooni järel võib mõnikord tõesti miinus mingil määral uuesti tekkida,kui lühinägelikkus areneb edasi .Tavaliselt tekivad muutused esimese aasta jooksul.Aitab kordusoperatsioon, mis enamustes kliinikutes on tasuta.Päikeseprillide kandmine on oluline LASEK operatsiooni järel kuni pool aastat.
Pabistamise asemel minge kontrolli ja uurige järgi, kas nägemises on mingeid muutusi.Siis oskab operatsiooni teinud arst ka teile öelda, kas on vaja midagi teha või ei.
Hilistüsistusi ei ole teada, kuigi laseroperatsioone on tehtud maailmas juba pea 20 aastat.