silm punetab ja on katsudes valus 24.09.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Paar päeva tagasi tekkis probleem vasaku silmaga, mis läks punaseks (veresooned!) ja katsudes valusaks. Tajun ka, et silm oleks justkui pisut soojem. Ei kihelust, 'liivatunnet' ega valguskartust pole, ka näib lau sisekülg normaalsena (st ei puneta). Samas on arvutiekraani jälgimine ja lugemine mõnevõrra ebamugavad (julgen arvata, et probleem pole tingitud liigsest arvuti taga istumisest või lugemisest - enamuse päevast, praktiliselt kogu valge aja, toimetan õues; arvuti ja raamatute peale kulub maksimum 2...3 tundi).
Saan ma ise kodus midagi ette võtta enne kui silmaarstile lähen? Kardan, et enne nädalat-pooltteist ma arstile ei jõua.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Soovitan pöörduda valvesilmaarsti poole Tallinna või Tartu silmakliinikus kindlasti enne poolt teist nädalat.Siin võib tegemist olla isegi vikerkesta põletikuga, mis koduste vahenditega kuidagi ei parane ja vajabjälgimist silmaarsti poolt, et ei tekiks komplikatsioone.