veresoonte lõhkemine silmas 07.06.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen veidi üle neljakümne. Viimasel aastal on mul vasakus silmas umbes paar korda kuus lõhkenud veresoon.Päev enne hakkab silmas kipitama ja järgmisel päeval ongi silm punane. Arst soovitas lihtsalt külma peale panna, et laiemaks ei läheks.Olen nii teinud,laiemaks ei lähe aga kõik kordub. Kas oleks vaja teha mingeid põhjalikumaid uuringuid või pole muretsemiseks põhjust. Tänan.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Muretsemiseks pole põhjust,sest silma pinnal tekkinud verevalum nägemist ei ohusta.Peaksite oma üldtervist kontrollima, sest verevalum tekib enamasti kõrge vererõhu või muutunud vere koostise tagajärjel.Külm kompress on aga tõesti ainus, mida soovitada.Võiksite külma silmale panna juba kipituse ajal, siis ehk verevalumit ei teki.Samuti võib aidata veresooni ahendav Visine tilk ja Ascorutin tabletid veresoone seinte tugevdamiseks.