silmade tõmbus 29.05.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Meil laps 6kuune. Panime tähele et lapsel liiguvad silmad paremale ja vasakule. Kui inimene vatab uhte kohta siis silmad on paigas,aga meie lapsel
nad natuke liiguvad. Nägemine ma arvan on korras. Mis proobleem voib olla,voi see on kõigidel väikestel lastel. Kui on probleem kuidas ravida?
Mis põhjus kui on proobleem?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Juhul kui silmamunad pidevalt liiguvad horisontaalsuunas, võib olla tegemist silmamunade tahtele allumatu liikumise ehk nüstagmidega.
Soovitaksin Teil oma lapsega pöörduda laste silmaarsti vastuvõtule Tallinna või Tartu Silmakliinikusse. Tallinnas asub Silmakliinik Ravi tn.18. Registreerimine telefonil 1900. Enne registreerimist palun võtke perearsti saatekiri.
Järjekorrad vatuvõttudele on pikad.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta