makula e tähni ja tagapooluse degeneratsioon 19.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

paar aastat regul silmakliinikus kontrollil käind. nägemine halveneb,eriti vasak silm.me teame et ees ootab pimedaks jäämine,aga kas tõesti ei saa teha midagi,et seda aega pikemasse lükata.kas ehk on kuskil maailmas ravivõimalusi,annab midagi profülaktikakas teha.Mingit alternatiivravi,nõelravi,inimene ise on arvamusel et mõtetu.

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Kõigepealt täpsustuseks niipalju, et maakula degaeneratsiooni puhul ei jää inimene pimedaks. Küll aga võib tekkida vaegnägevus, mille tõttu on raskendatud lugemine ja väiksemate detailide nägemine. Ümbruses liikumisvõime säilib.
Ravida seda haigust ei saa. Elukvaliteedi parandamiseks saab kasutada erinevaid suurendavaid abivahendeid (luubid, TV prillid jne).
Abivahendite saamiseks saate pöörduda Lasrvisiooni Silmakeskusesse, registreerimine telefonil 6264270.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta