väga häiriv silmade probleem 11.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

ei tea kohe kust alustada...
mu silmad on kuivad , sügelevad ja punetavad.
ma ei teeks ju kõigest sellest tegelikult mingit numbrit kui asi poleks viimasel ajal vägagi extreemseks muutunud.
nimelt kuivus silmades on nii hull et ei lase mul enam öösiti magada.kui ka
kuidagi unne vajun ärkan ikkagi miljon korda üles hõõrun laugusi ja tilgutan vale pisaraid.hommikul olen uimane,pea ei tööta ning silmad näevad välja nagu poleks ma nädalaid maganud. päeval see vastu jooksevad nad aga iga väiksemagi tuulepuhangu peale vett. tõeline piin.
olen sõelunud arstide vahet ja proovinud järele ilmselt kõik eesti turul leiduvad
tilgad ja geelid. siiamaani pole miski erilist vahet teinud ja ma näen ikka välja
nagu paneksin iga ööse korraliku peo maha.olen tige ning väsinud.
kokkuvõtteks tahaks öelda , et elame ju 21-sel sajandil , kloonitakse elus
organisme , meestest tehakse naisi ja vastupidi , opereeritakse aju jne.
kas äkki leidub ka mingi moodus kuidas mul nii öelda pisara kraanid jälle
lahti keerata.

ette tänades K

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Tänan teid küsimuse eest!
Kas te olete kasutanud lisaks kunstpisaratele hormooni sisaldavaid põletikutilku?
Vahel võib olla kuiva silma põhjuseks ka silmade krooniline põletik.
Käesoleval hetkel on turule tulnud uus niisutav silmatilk Oxyal, kus ei kasutata silmale ärritavalt mõjuvat säilitusainet.
Alternatiivina võib kasutada ka pisarakanalite blokeerimist et täielikult takistada oma pisarate äravool.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta