Teravuse kaotamine 11.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on maksa kahjustused (alkohol) ja see järel ka aneemia. Olen lugenud et aneemia (vitamiin B-12 puudus) võib põhjustada nägemise toime. Kas seda saab ravida ja kas laser aitab samal ajal kuna ma olen aastaid prille või läätse kandnud.

Ernst

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Aneemia võib põhjustada verevalumite ja turse teket võrkkestal silmapõhjas.
Laserravi kasutatakse võrkkesta turse ja hapnikuvajaduse vähendamiseks .Olulisem on aneemia kõrvaldada.
B-vitamiini (samuti A - vitamiini) defitsiit võib tekitada muutusi kollatähnis, mis on pöörduvad vaid juhul, kui vitamiinipuudus kiiresti kõrvaldatakse.
Prillide , kontaktläätsede kandmine ei mõjuta siin kuidagi silmapõhja seisundit.