Sarvkesta põletik 05.04.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Suur mure, juba terve kuu on vaevanud sarvkesta põletik. Ravi alustasin märtsi alguses Tobrex tilkadega ning salviga, mida kasutasin öösel, kuna silm kuivab lauga kokku. Peal 10 päevast ravi põletik taandus, Dobrexiga lõpetasin ning kasutasin arsti soovitusel kunstpisaraid ning öösel A-vitamiiniga salvi. 3-e päeva pärast lõi uuesti tohutu põletiku. Silmakliiniku traumas kirjutati Oftan Akvakol tilgad ning igaks juhuks Zovirax salv. Peale 12 päevast ravi oli põletik taandunud ning sarvkestal vaid mõned väikesed paranemata täpikesed. Arst soovitas vähendada ravimite kogust ja samal öösel lõi taas põletiku. Põletik ei ole küll nii tugev, kui eelmisel korral, kuid silm on valus ja õrnlt punane. Põhiprobleem on, et silm päeval paraneb ja öösel kuivab, hoolimat salvi kasutamsiest, nii kokku, et tõmban haavad jälle une pealt lahti. Tundub vahepeal, et saab juba korda, silm näeb selgemalt ja siis jälle kõik algusest peale, iga kord peale 2 nädalast ravi kõik kordub ja seda siis juba 3-ndat korda. Ennem pole iial midagi sellist olnud. Magada pole korralikult saanud juba terve kuu, enam ei julge magama heitagi, sest see kokku kuivanud lau ja silma valu on meeletu. Selline tunne, et peaks terve kuu üleval olema, et siis paraneb ehk ära. Mida teha, enam ei suuda?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kui hommikuti olukord halveneb, on tegemist retsidiveeruva erosiooniga ja siin sageli tilgad - salvid ei aita, sest põhjus on epiteeli ja sarvkesta vaheliste sidemete nõrkuses.Aitab laserravi, mis aga on tasuline - 4000 kr.
Konsultatsioonile tuleb minna Laservisioon - silmakeskusesse Ahtri 6a, kus selgub, kas laserprotseduur teid aitab.