Usheri sündroom 15.03.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma tahan teada.Ma olen kurt ja nägemispuue.Tean ,see haigus on ravimatu.Mis edasi saab,kui jään vanemaks ,kas tuleb torunägijaks või päris pimedaks.Mul ei ole selle haigusega sugulasi olemas,aga ma ei ole käinud geenetika juures uurimas,kas mul on geeniviga.Olen raske sünnitraumaga laps.Kas see mõjutab silma ja kõrva komp.halvasti?Ette tänades!

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Soovitaksin Teil minna geneetiku konsultatsioonile, et täpsustada Teie diagnoos Usher sündroomi osas.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Minul on retiina silmahaigus.

Tere,silmaarst! Ma tahan rohkem informatsiooni saada.Ma olen kurt ja ühe silmaga(ühe silma kaotasin trauma tagajärjel võrkkesta irdumine).Ei teadnud,mul on veel teine paha haigus.11 aastaselt Tartu professor ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Usheri sündroom on pärilik haigus , kus esinevad koos kuulmishäire ja silma võrkkesta degeneratiivne haigus pigmentretiniit, mille korral nägemine järkjärgult halveneb.Selle sündroomi avaldumiseks peab ...

Loe edasi

Kuiva silma sündroom

Kas niisutavaid tilku tuleb tõesti kogu elu kasutada või on ikka mingi ravi ka ja kui tilku ei kasuta ,kas sellest võib põletik tekkida?

Vastas dr Leo Schotter

Kuiva silma sündroom võib erinevas eluperioodis vahest rohkem, vahest vähem piinata, kuid välja ravida seda pole võimalik, ainult leevendada asendusraviga, e tilkadega.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi