Silmast tuleb valgeid tükke, põletik? 25.01.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Selline mure minul, et silmad on natuke valulised ja arvutis olles väsivad kiirelt. Kõik algas u 3 päeva tagasi, kui silmad muutusid imelikus. Kui silma alust nahka venitada, et silma näha siis seal all on selline imelik valge triip. Täna hommikul ärgates olid lisaks tekkinud sinna ka väiksed valged tükikesed, mida saab ära võtta. Tegemist on vist nakkushaigusega, kuna elan koos kolme sõbraga ja kõigil jama silmadega. Ostsin täna ka silmatilku, ei tea kas abi on, aga ehk siiski.
Mis see küll olla võiba ja kuidas seda ravida? Olen väga mure sellepärast, kuna pole kunagi varem silmadega mingit probleemi olnud. Ja kas see võib ohtlik olla kuidagimoodi? mingid tüsistused vms?
Suured tänud igasuguse vastukaja eest!

Kõike head soovides,
Allar

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Tõenäoliselt võib Teie puhul olla tegemist silma limaskesta põletikuga.
Tilgutage Sol. Sulfametizoli tilku neli korda päevas mõlemasse silma. Juhul kui põletiku nähud ei taandu 3-4 päevaga, pöörduge silmaarsti vastuvõtule.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta