Silmaprobleem 11.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere ,

82-aastasel ( sügava hingamispuudulikkusega) vanahärral hakkas eile teise silma ees lühikeste vaheaegadega " välk sähvima ". Sähvib siiani.
Mida peaksime tegema ?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tõenäoliselt on tegemist silmapõhja vereringe häirega.Peaks kontrolima vererõhku ja vajadusel seda alandama.Kui sähvatustega kaasneb varju tekkimine silma ette,peab pöörduma silma valvetuppa.Kui sähvatused iseenesest ei kao,on soovitav silmaarsti juures silmapõhjade olukorda kontrollida,aga see ei ole erakorraline olukord.