türeoidne oftalmopaatia 04.12.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
64 aaastasel naisterahvel diagnoositi eelmine aasta kilpnäärme ületalitus. Selle aasta aprillis opereeiti. Kilpnäärme ületalitusega kaasnes ka silmanägmise drastiline langus. On saanud kiiritusravi silmadele, lisaks prednisloon 4 kuud, mis aga ei aidanud. Tehti ka kompuuteruuring, selle vastus oli järgmine: Raske oftalopaatia (Mõlemas orbitas silmalihaste hüpertoofia, mis enam väljendunud mediaalsetes ja alumistes sirglihastes, mille ristläbimõõt 8-9 mm (norm 4 mm)).
Saadetud konsultatsioonile Ida-Tallinna Keskhaigal silmakliinikusse, kuid sinna veel aega. Muret teeb vasak silm, millega eelmine nädal oli veel võimalik objekte eristada, täna selle silmaga enam midagi näha ei olnud kõik on vaid hall. Parema silma nägemine samti halveneb pidevalt, siiski sellega veel uduselt näeb. Küsimus ,kas sellise haiguse jaoks on olemas ravi ja kas ravi tulemusena on loota ka nägemise taastumist (paranemist) või mitte?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Palun pöörduge kohe ITK silmakliiniku valvetuppa.Selline olukord võib vajada kiiret vahelesegamist.Nägemise taastumise suhtes on raske midagi ennustada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

oftalmopaatia

Tere!
Mul diagnoositi 2003 a lõpus tyreotoksikoos, mille tulemusena tekkis silmade ümber paistetus, kahelinägemine, silmamunad muutusid valulikuks. Sain uue diagnoosi- oftalmopaatia. Augusti alguses ...

Vastas dr Leo Schotter

Kilpnäärne hormooni taseme normaliseerudes võib oodata ka silmapoolsete nähtude taandumist. Protsess on väga pikaldane ja ei oska keegi prognoosida, kas taastumine on täielik, või mitte.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi