valutavad ja valgust kartvad silmad 02.11.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mida võtta ette silmadega, mis peale keevitust valutavad ja valgust ei kannata. Tegemist on noore mehega, kelle silmanägemine on iseenesest korras, kuid töö iseärasuse tõttu saavad silmad tugevalt keevituse käigus kannatada. Paraku ei suuda kaitseprillid nii palju kaitsta,et päevase töötmise järel veel silmi lahti saaks hoida.Silmatilgad mida apteegid pakuvad seda valu ja kraapivat tunnet ära ei võta. Rääkimata sellest, et lambivalgust ei kannata inimene enam üldse. Öö jooksul silmavalu ja valgustundlikkus küll väheneb, kuid paraku on näha,et inimene ei tule selle valuga enam toime.Tegemist on küll konkreetse tööalase kahjustusega ja parim lahendus oleks korralikud töövahendid, kuid ehk oskate nõu anda, kuidas sellist juba olemasolevat probleemi leevendada saaks.

Anneli

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Keevitusest tingitud silmavalu saab leevendada valuvaigistavate tilkadega. Kahjuks ei saa teie ise neid apteegist osta. Selleks võite pöörduda ITKH Silmakliiniku valvetuppa või silmaarsti vastuvõtule, kus Teile vastavaid tilku koheselt silma tilgutatakse.
Rahvameditsiini vahenditest aitavad toore kartuli viilud. Selleks lamage, hoidke silmad kinni,asetage paksud kartuliviilud silmadele ja hoidke neid mõnda aega silmadel.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
silmaarst