silmanägemise nõrgenemine+laserravi 27.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas vastab tõele, et laseroperatsiooni (LASIK) tehakse ainult siis kui silmade halb nägevus on püsinud 1 aasta ühel tasemel (st et pole nõrgenenud).
Minul endal silmad iga aastaga nõrgenevad. Olen prillide kandja juba ligi 9 aastat (ise olen 21-aastane). Eelmine aasta oli parem silm -2.5 vasak -3.25, see aasta aga juba parem silm -3.25 ja vasak -3.75.

Lisaks on veel üks küsimus: Kas prillipoodides tehakse ainult silmade kontrollimist? Käisin nädalavahetusel ühes prillipoes.Tahtsin lasta silmi kontrollida kuna aimasin et üks silm on nõrgemaks läinud. Prillipoes aga vastati mulle et sellist teenust pole enam ammuilma mitte ühesgi prillipoes. Et kui tahan kontrollida silmi, siis PEAN ka prillid tellima. Olin väga pettunud:(

Tervitades,
Epp

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere Epp,

Tõepoolest, laseroperatsiooni tulemus on täpne sellisel juhul, kui nägemine on püsinud muutumatuna aasta. Kuid sellegipoolest võib teile operatsioonieelse uuringu ära teha ja Teid poole aasta pärast uuesti kontrollida.
Meie kliiniku koosseisu kuulub ka prillipood. Kirjutame prilliretsepi kõigile soovijatele.
Operatsioonieelne uuring maksab 300.-. Prilliretspti kirjutamine kuulub teenuse hulka.Prillide ostmine on vabatahtlik.
Registreerimine telefonil 6264270, lisainfo www.laservisioon.ee.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silmaarst