Punased silmavalged 25.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 16. aastane koolitüdruk. Mõni aeg tagasi avastasin ma, et mul on silmavalged punased ning hommikul ärgates valutavad. Samuti hakkavad silmad valutama arvutiga tööd tehes.

Kas ma peaks laskma silmi arsti kontrollida?

Tänan nõuande eest!
Merle

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Poleks paha silmi kontrollida,sest tegemist võib ola ülepingega, aga enne võiks ära proovida kunstpisarad, sest kaebused on väga kuivasilmsuse moodi.Kunstpisaraid saab apteegist ilma retseptita - küsida näiteks Artelac või Systane tilku ja tilgutada neid 2-3 x päevas.