paistetus 20.10.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure. Hommikuti on mul silmalaud ninapoolsetes nurkades paistes, eriti parem silm. Õhtuks kaob ära, hommikul on jälle. Võtan vahel valuvaigisteid parema jala liigese pärast. Kui arst kirjutas mulle ükskord väga tugevaid valuvaigisteid,(nimi on meelest läinud) siis oli paistetus ka hullem ja päeva jooksul ära ei kadunud. Kas paistetus võib olla seotud mõne seespidise haigusega?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Paistetus laugudel võib olla seotud südamehaigustega ja neeruhaigusega.
Kui laugudel punetust, ketendust , valulikkust ei ole, on ilmselt tegemist mõne üldtervise probleemiga.Soovitav on magada kõrgema peaalusega ja õhtul hilja mitte tarbida palju vedelikku, turset vähendavad ka kange tee kompressid.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

paistetus

tere! mul on üks ülemine silmalaug paistes. kas see viitab mingile põletikule?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui paistetus on äkki tekkinud ja punetav ja valulik, on ilmselt tegemist odraiva või raheteraga. Kui turse on pikka aega olnud, tuleks näidata silmaarstile , et põhjus selgeks teha.

Loe edasi

silma paistetus

poisisd jooksid peatpidi kokku ja jube suur paistetus on silma all nüüd...kuidas sellest ruttu vabaneda.silm on ka sinine ja äkki on mingeid koduseid vahendeid selle vastu?


Aitäh.

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ainukene kohene kodune vahend mis turset ja verevalumi tekkimist pisut leevandab, on külm kompress silma peale. Nüüdseks on see juba hilinenud.
Põhjust muretsemiseks ei ole. Paistetus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi