uued prillid vs vanad prillid 28.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin hiljuti silmaarsti juures, kus kirjutati välja uued prillid (-4,5 ja -4,75, olen 19-aastane). Vanad prillid on ostetud juba ajal, kui põhikoolis käisin, need olid siis -4 ja -3, 75. Umbes sel ajal hakkasin ka läätsesid kasutama. Küsimus on siis selline, et kas ma tohin nüüd vanasid prille ka edasi kanda ja kas see silma ei koorma, kui ma kasutan vanasid ja uusi prille läbisegi?Esimene päev, kui uusi prille kandsin, tundsin, et päeva lõpus on silmad väsinud.
Tänan!

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Võite kanda nii oma vanu kui uusi prille. Uued prillid võivad esialgu Teie silmadele pisut koormavad olla,kuid see on alguses normaalne. Mõne aja pärast tajute, et olete kenasti oma uute prillidega harjunud ja nägemine on parem. Silmi ei koorma mõlema prilli vahelduv kasutamine.

Parimate soovidega

Tiina