Läätsedega arvuti taga. 24.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Et sooviksin teada selle küsimusega seonduvast. Et miks on kahjulik ja kui kahjulik? Kuulsin muidu, et läätsedega tohib arvuti taga olla max 3 tundi päevas? Et on see nii?
Aga kõige rohkem huvitaks mind veel selline küsimus, et kui on see LCD monitor, et kas sellega tohib kauem olla? Et mis vahe siis selles ajas arvuti taga istumises on tava -ja LCD monitori puhul? Ja kui tohib kauem, siis kui palju kauem? Aitäh!

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Läätsedega arvutitööd teha ei soovitata sellepärast, et arvuti kuivatab silma pinda.Kui läätsed on silmas pidevalt ja pikka aega, saab sarvkesta pind lisaks kahjustatud läätse mehhaanilisest toimest ja hapnikuvaegusest.Kahjustatud silma pinnal aga võivad kergesti tekkida põletikud. Alati ei teki õnneks ägedat põletikku, aga läätsede taluvus väheneb ja mingil ajal te võib - olla ei saagi enam kontaktläätsi kanda.
Tavamonitor ei ole kahjulikum kui LCD monitor.Kuivuse teke ja läätsede taluvus sõltub pigem inimesest ja tema silmadest - mõned taluvad läätsi paremini kui teised. Ei ole mingit lubatud tundide arvu, aga mida vähem te arvutitööd läätsedega teete, seda kauem te kontaktläätsi talute.
Kui prillid, kontaktläätsed on probleemiks, tehke parem ära laserlõikus .

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Tundlikud silmad

Tere!

Kasutan prille sest näen kaugele halvasti ning silmad on väga tundlikud.
Kui kaua on soovitatav situda arvuti taga nii tundlike silmadega?
Ise olen kuulnud,et 2h päevas on ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Arvuti kasutamise pikkus sõltub teie enesetundest. Töötades võiksite teha pause iga 45 minuti järel ca 5 minutit. Selline reziim väsitab ja kuivatab teie silmi vähem. See, kui pikk peaks ...

Loe edasi

Silm tõmbleb.

Tere. Mul on selline mure et vasak silm tõmbleb juba mitmendat päeva.Silmad on väsinud ja udused.Arvuti taga olen ma päeval päris palju võibolla on see sellest tingitud.Kas ma peaksin silmaarstile minema ...

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Kõigepealt puhake oma silmi ja piirake arvuti taga olemist.
Võite kasutada niisutavaid silmatilku üsna tihedalt. Soovitaksin Oxyali või Systanet.
Ei teeks paha silmad silmaarsti ...

Loe edasi

Miinusklaasidega prillid+arvuti

Tere, mind huvitab kas miinusklaasidega prillidega võib arvuti taga istuda? Miinust on mul -1 vasakul silmal ja -0,75 paremal. Paljud töökaaslased istuvadki "miinus" prillidega arvuti taga.

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Loomulikult võib miinusprillidega arvutiga töötada.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

kaasasündinud glaukoom

Mu lapsel on ühes silmas kaasasündinud glaukoom. Kas silmarõhku võib tõsta ka liigne lugemine, arvuti taga töötamine või normaalne füüsiline koormus?

Vastas dr Leo Schotter

Nägemise ja füüsiline koormus silmarõhku oluliselt ei mõjuta.

Loe edasi

Lühinägelikkus

Tere, kuna ma olen olnud väga palju arvuti taga ja vahel isegi kuni 6h järjest, silmi puhkamata, määrati mulle prillid, -0,75.
Arst kes prillid määras, ütles, et ega se kandmine eriti nägemist ei ...

Vastas dr Leo Schotter

Lühinägevus selles vanuses tekib silma ülemäärasest kasvamisest ja põhjus peitub pea alati pärilikuses, mitte arvuti kasutamises. Kord tekkinud lühinägevus reeglina iseenesest ei kao ja prillide kandmine, ...

Loe edasi

Lühinägelikkus

Tere, sel aastal tekkisid mul probleemid, et ei näinud koolis enam tahvlile kirjutatud asju hästi ja kodus telekat pidin kah järjest lähemalt vaatama.Varem oli mul hea nägemine aga nüüd ma enam ei näe ...

Vastas dr Leo Schotter

1. Arvuti taga võib istuda ka 10 tundi, kuid vajalik on iga 0,5 tunni tagant teha 3 min vahet.
2. Lühinägevus ei taastu iseenesest kunagi.
3. Ilmselt on aeg hakata prilli peale mõtlema, - ja ...

Loe edasi

mure

Tere!
Mul lugu nii, et lühinägelikuks jäin 12-aastaselt. Nüüd olen 17 ja miinuseid oli mõlemal silmal viimati kontrollides 3. Kannan prille ja poole aasta eest hankisin endale ka aastased kontaktläätsed. ...

Vastas dr Leo Schotter

Kui kontaktläätsega on nägemine lähedale häiritud, on tegemist vale tugevusega või vigase kontaktläätsega eelkõige. Üldiselt peaksite silmaarsti külastama.

Loe edasi

arvuti ja silmad

Tere.
Kas silmade ülekoormusest võib tekkida peapööritus ja valu kulas?
Töötan iga päev 8 tundi arvutiga ja armastan ka televiisorit vaadata. Mõne aasta eest, kui iga 2-3 kuu tagant oli mul ...

Vastas dr Leo Schotter

Küllap tuleb ikka need prillid hankida koormuse vähendamiseks arvutiga tööl. Kuklavalu on vast ikka sundasendist arvuti taga.

Loe edasi

klaaskeha

Sellised mustad ujuvad täpid, kuidas nendest lahti saada? On olnud juba 3-4 aastat. Veedan palju tunde arvuti taga. Kasutan ka prille suurusega (-1).
Need täpid segavad vahel rohkem vahel vähem aga ...

Vastas dr Leo Schotter

Klaaskeha hägusustest ei ole võimalik lahti saada. Parim on nende jälgimine ära unustada.

Loe edasi

silmahaiguste ravi

Kaua tuleks olla päevas arvuti taga? Mis silmahaigused tekivad arvuti kasutamisest? Kas see/need on väga tõsised, ja kas on võimalik ravida?

Vastas dr Leo Schotter

Arvuti tekitab silma väsimust nagu igasugune pingeline töö silmadega. Arvutitöö kaheksa tundi päevas nõuab igatunniseid lühemaid pause. Kestev arvutitöö sageli tingib kuiva silma sündroomi teket. Arvuti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi