ülalaugude turse 11.08.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

olen juba pikemat aega märganud,et silmade ülalaud on roosakad ja tugevalt tursunud kogu päeva ja isegi mitme käeva jaaksul.Olen korduvalt külastanud silmaarste,kes on kirjutanud oftan dexa tilku öeldes,et sellega peaks turse kaduma.Pärast ravimi pikaajalist kasutamist ca 2-3 nadalat tunnen mõningat kergendust,kuid jälle tunnen mõne aja pärast häirivat tunnet silmades-hõõrumistunneja ja häiritud on turse tõttu ka vaatamine,kuna kogu aeg on selline tunne et midagi on silmade ees.Silmaarst on ka öelnud,et silmadest see arvatavasti ei ole.Olen juba väsinud sellest häirivast tundest,kuna ei saa vaadata telerit ega lugeda midagi.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kas silmalaud ka ketendavad, sügelevad, on vahest rähmased ?
Kas on kuivasilmsust , kasutate kontaktläätsi, võtate mingeid ravimeid , slh.rasedusvastased tabletid ? Kuidas on üldtervis, eriti kilpnäärme seisund ? Olete allergiline ?
Siin probleemi lahendada ei ole võimalik.Sageli lauserva põletikud on kroonilised ja alluvad halvasti ravile,aga dexa - tilgad on vaid esimene ravivõimalus, pealegi ei soovita neid kaua kasutada kõrvaltoimete tõttu.
Võimalik on ka üldravi.Peate tagasi oma silmaarsti juurde minema või otsima suuremate kogemustega arsti.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Ülalaugude paistetus

Tere,

Olin 15 a läätsekandja. Viimased 4-5 aastat olin hädas silmade kipituse, ülalaugude paistetusega. Õhtuks väsisid silmad väga. Uuringutel ei leitud midagi.
Otsustasin laseropi kasuks, ...

Vastas dr Tiia Jugaste

Silmade kuivus, mis esineb laserlõikuse järel, ei põhjusta tavaliselt laugude turset.Kui hommikul on raske silmi lahti teha ja pidevalt silmad kipitavad, peaksite proovima teisi kunstpisaraid, näiteks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi