Probleemid silmadega 03.04.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Minu vasaku silma pupill on pidevalt suurenenud. Olen tüdinenud küsimustest: Mis su silmadel viga on ? Käisin arstil. Oukord on selline, et parema silma pupill ei reag. üldse valgusele. Mõlema silmas olev vedelik on hägustunud, glaukoomi ega kaed ei ole. Silma põhi OK. Ilma prillita lugemine nõuab suuri pingutusi. Kuid prilliga loen korralikult. Silmade ees "ujuvad" pidevalt mingid "tumedad" tükid. Kannantan allergilise riniidi käes, ning antud olukord silmadega tekkis peale "rhinocordi" pikemaajalist tarvitamist. Juba neli aastat pole rohtu tarvitanud kuid olukord läheb hullemaks. Nagu mulle öeldi, et minu juhtum on eriline. Mingit ravi mulle ei pakutud. Mida edasi teha!

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Teie suurenenud pupillile tõepoolest ravi ei ole.
Tumedad tükid võivad olla klaaskehas hõljuvad "klombikesed", mis ei ole nägemist halvendavad muutused. Tavaliselt selline olukord ei progresseru.
Lugemisel kasutaga prille.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silmaarst