Silmatrauma? 29.03.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Detsembri kuus juhtus nii ,et sain silmamuna vastu väga kõva obaduse teise inimese küünarnukist (kogemata läks väga tugevalt vastu).Terve see päev jooksis silm vett ja oli väga valus.Järgmisel päeval oli asi hoopis parem ja silm nagu paranes ära.Kuid imelik on see,et siia maani ,kui näiteks silma tugevamini käega masseerin(kasvõi unest ) või kui peale silmapesu rätikuga natuke tugevamini kuivatan,annab see koht veel tunda,tuletab seda valu meelde,mis too päev oli.Kas peaks silmaarstile minema,mis seal sellest hoobist olla võiks?Hoop oli väga valus too päev ,kas siis siiani võib veel midagi silma olla viga?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Löögid silma pihta võivad ennast veel mõned kuud tunda anda. Sellest ka valulikkus teie silmas. Väga oluline oleks ära kontrollida löögi saanud silma nägemine ja silmapõhja seisund.
Seetõttu soovitaksin Teil minna silmaarsti konsultatsioonile.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta
Silamarst