Lühinägelik 18.10.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr. Schotter.

Olete mitmele läätsekandjale vastanud, et läätsede kandmise iga on 10-15 aastat.

Mina olen praeguseks läätsesid kandnud 12 aastat niimoodi, et hommikul panen silma ja õhtul enne magamaminekut võtan ära, niisiis 15 tundi päevas. Probleeme pole õnneks olnud...

15 aastat saab varsti täis, kas oleks aeg mõelda, mis ette võtta kui varsti võib-olla silmad enam nii hästi läätsesid ei talu? Läätsed on praegu -9 mõlemad, ma ei taha ettegi kujutada, millised nii tugevad prillid välja näevad...

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Teie silmad on väga hea läätsede talumisvõimega ja küllap olete ka olnud korralik läätsekandja. Alati on inimesi, kes taluvad läätsi paremini ja ka neid, kes neid üldse ei talu. Kui pole läätsedega probleeme, siis pole ka ju vajadust alternatiivsete vahendite peale mõelda.