Silmad hõõruvad. 29.03.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on mure peatselt 78 aastaseks saava ema silmade pärast.Oleme ka viimase poole aasta jooksul külastanud silmaarste.Üks arst ütles et pole midagi teha silma põhjad on lubjastunud.Kirjutati mingid tilgad,kahjuks nime ei tea,abi ka ei olnud nendest tilkadest.Probleem on järgmine: Öösel ärgates on raske silmi avada oleks nagu liiv silmis ja päeval kui silmad hõõruvad punetab silmade alune nahk.Tundub et silmades on vedelikku küllalt.Lugemine,kudumine ja teleka vaatamine on ka häiritud.Kas oskate öelda on tal loota mingile ravile paranemist?Panin ta eile silmaarstile järjekorda ka.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmarsti külastus on kindlasti mõtekas. Saata ka teada, mis silmadel viga. Vanematel inimestel sageli öösel pisaravedeliku ei jätku, sellest ka hommikune hõõrumine. Võiks õhtuti panna silma niisutavaid tilku. Silmapõhjade lupjumine pole ravitav.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

aukus silmad

olen 17a
Millest on tingitud aukus silmad...varem pole seda esinenud?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ehk on Teil tegemist väsimuse, kurnatusega?

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

Silmad jooksevad vett

Tere!
Mul on selline mure, et silmad jooksevad pidevalt vett, mitte ainult külma ilmaga vaid ka muidu. Kas see võib tuleneda silmanärvidest?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui ka toas silmad pidevalt vesitsevad, tuleb teha pisarteede sondeerimine.Enamasti on vesitsemine tingitud siiski pisaravedeliku koostise häirest ja aitavad kunstpisarad,mida saab apteegist ilma retseptita ...

Loe edasi

väsinud ja punetavad silmad

Mul on probleem silmadega,silmad on pidevalt väsind ja punetavad.Hommikul ärgates on silmad tuhmid ja hallid.Silma nägemine on kehv,kasutan lugemiseks prille.Kas teie oskate mulle midagi soovitada?

Vastas dr Leo Schotter

Soovitan silmaarsti külastada. Ilmselt on vajalik prillide ülevaatus, ja ka silma ülevaatus.

Loe edasi

Tundlikud silmad

Kas see on loomulik, et menstruatsiooni ajal on silmad tundlikumad? Töötan arvutiga koguaeg võrdse koormusega, aga nendel päevadel lähevad silmad kibedaks.

Noor neiu

Vastas dr Leo Schotter

Jah, hormonaalsed muutused mõjutavad kogu organismi võimekust.

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

Keerulised silmad

Mu silmad pidid silmaarsti sõnul olema keerulised.Üks on +0,5 ja teine +1.Kas peavalud võivad olla ka seotud silmadega (10 päeva jutti ja ka silme eest oli udune).Kuidas saavad olla silmad keerulised!!??

Vastas dr Leo Schotter

Silmad on ikka silmad, veidi erineva prillinumbriga ja ei muud erilist midagi. Peavalud pole kindlasti silmadest tingitud.

Loe edasi

launäärmete sekreet


Tere!

Minu probleem seisneb selles, et aegajalt tekivad alguses ülalau, siis ka alalau servale mõlemale silmale pisikesed nahavärvi põisjad terakesed, mistõttu silm hakkab hirmasati ...

Vastas dr Leo Schotter

Launäärmete sekreedi koostise määrab ikka üldine organismi seisund ja seda tilkadega muuta ei saa. Kui on tegemist silmade koormusega, siis eelkõige peaks kontrollima, kas prillid on sobivad ja võib-olla ...

Loe edasi

silmad jupsivad

Töötan terve päev arvutiga.Vanust 51 aastat.Nägemine siiani väga hea,aga viimasel ajal silmad kipitavad,hõõruvad,oleks nagu liiva silmas.Ja mõnel päeval on nägemisteravus kehvem ku tavaliselt.Nii et üks ...

Vastas dr Leo Schotter

Tegemist võib olla nägemisväsimusega arvutil töötamise tõttu. Eelkõige oleks mõistlik üle kontrollida prillid, et nendega oleks korralik pigutusevaba töö arvutil.

Samuti on olemas spetsiaalsed ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi