silmakahjustus suhkruhaiguse korral 14.02.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

tere!
Minu vanaemal on II tüüpi suhkruhaigus, mis avastati paar aastat tagasi. veresuhkur on raviga üsna stabiilne, ent silmanägemine jääb järjest halvemaks. korra on tehtud ka laserravi silmapõhjadele.
Minu küsimus on aga hoopis selline: kas sellise kahjustuse puhul ei olegi võimalik välja kirjutada selliseid prille, millega näeks inimene korralikult lugeda? prillid määrati, ent nendega ta lugeda ei näe, lisaks kasutab luupi ja ka siis peab raamatut erineva nurga all keerama, et lugeda. Kuna tegu on õpetajaga, siis tekitab see muidugi ilmselgeid probleeme. Kas ee ongi normaalne või on siiski võimalik ka vanaema veel kuidagi lugema saada?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui on tegemist silmapõhja kahjustusega, siis prillidest pole abi.