pisarad voolavad õues olles 25.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lapsel oli sündides ühe silma pisarakanalis ummistus. Aastaselt tehti sondeerimine ning seejärel enam silm rähmane ega vesine ei olnud. Nüüd on laps 2-aastane ning talvel õues viibides voolavad mõlemast silmast pisarad ka tuulevaikse ilmaga. Tuttav ütles, et see võib tähendada/põhjustada nägemishäireid. On see tõsi ja kas ma peaksin lapsega silmaarsti poole pöörduma?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Võiks konsulteerida silmarstiga. Kui pole tegu silmade põletikulise seisundiga võib olla tegu pisarakanalite kitsenemisega.