liikuv väike villi välimusega asi silmavalgel 21.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mis see olla võiks? Ühel hommikul avastasin, et silmas on lõhkenud veresoon ja siis nägin veel ,et silmavalgele on tekkinud vesivilli moodi moodustis. Käisin valvesilmaarsti juures, kes arvas, et see on tsüst ning katsus seda süstlaga tühjaks tõmmata. Ei saanud esialgu kuidagi kätte, kuid lõpuks arvas, et sai. Oli ka kerge põletik silmas. Kuid nüüd on mul ikkagi hulkuv villi välimusega asi silmamuna peal ja vahel ei ole isegi teda näha.
Palun konsulteerida, millega on Teie arvates tegemist ning mida tasuks teha ja mida mitte?

Ettetänades
M.P.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on ikka tsüstiga. Kui see mõne aja möödudes iseenesest ei kao on võimalik kirurgiline eemaldamine. Tsüsti tühjendamine nõelaga ei anna tulemusi - tekib kohe uuesti.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

täpid silmades

Tere!

Minu 3 kuusel lapsel on vasakul silmavalgel punased täpid. Olnud on need juba mõnda aega. Vahepeal nagu kadusid ära aga nüüd on jälle. Kas peaksin muretsema?

Tänud ette

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ei te ei pea muretsema. Tegemist on väikeste verevalumitega, mis iseenesest sulavad.

Parimate soovidega
Tiina Pakosta

Loe edasi

Vedelik silmas

Tere!

Hommikul ärgates tundsin, et silma pilgutamine oli valulik. Hakkasin silma uurima ja märkasin, et silmamunal laugude all oli midagi vesivilli taolist. Näitasin silma esimesel võimalusel ...

Vastas dr Leo Schotter

Väike vedeliku kogum e tsüst tekib kõige sagedamini limaskesta väiksest vigastusest hõõrumise tagajärjel, ka kontaktläätse servad võivad seda tekitada.
Möödub see iseenesest, kuid läätse kandmine ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi