mida teha? 18.01.05 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mul on 11-aastane poeg kes kannab prille 2001-se aasta septembrist, siis kui kooli läks.Kahjuks ei ole mul alles esimeste prillide retsepti või kuidas iganes seda paberit nimetatakse millega prillid välja kirjutati. Igal juhul olid prillide sarnased või enam-vähem sarnased teiste väljakirjutatud prillidega ühe ja sama arsti poolt- SPH CYL AXIS
OD +2,25 -1,0 180 '
OS +1,5 -1,0 10 '
Need prillid on kirjutataud 10.01 2003.
Kui mulle tundus et laps ei näe piisavalt hästi läksime teise arsti vastuvõtule,
kes kirjutas uued sootuks erinevad prillid
SPH CYL AXIS
OD +0,5 +1,0 87'
OS +0,5 +1,0 94' 18.10 2004
Mida siis nüüd kas peaksin veel kolmandagi arsti juures lapsega ära käima, aga kus ja kelle juures? Selge et oma väikelinnas ma enam vist silmaarsti ei leia.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lapsel on tegemist astigmatismiga, e silinderprilli vajadusega. Paraku võib silindrit kirjutada nii + kui - märgiga. Prill on tegelikult sama tugevusega, kirjapilt aga erinev.