Diabeetiline retinopaatia 14.12.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Võib-olla ei ole selle küsimuse õige koht siin, vaid endokrinoloogia osakonnas, kuid tegemist ju samas silmadega :) Ühesõnaga, küsimus järgmine: kas diabeetiline retinopaatia (loodetavasti kirjutan haiguse nime õieti) ja selle teke on seotud veresuhkru liiga madala taseme ja hüpodega diabeeti põdeval inimesel?
Ette tänades

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Diabeetiline retinopaatia tekib kindlasti I tüübi diabeedi puhul, harvem II tüübi puhul ja selle raskus ja kulg on kindlasti seotud veresuhkru liigkõrgete väärtustega. Vajalik on perioodiline silmapõhjade kontroll, sest retinopaatia ilmnedes on võimalik õigeaegse laserraviga protsessi kulgu aeglustada.