Lõhkevad veresooned silmas 30.11.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine - minu emal on viimasel poolel aastal iga paari kuu tagant lõhkenud vasakus silmas veresoon ja silmavalge on verd täis. Veresoone lõhkemisega ei kaasne mingisugust valu ja sellest ei saa enne teadagi, kui peeglisse ei vaata või keegi ei ütle. Millest see võiks olla tingitud ning kas saab midagi selle ärahoidmiseks teha või tuleks midagi peale selle veresoone lõhkemist teha? Tänase seisuga ei ole seda võimalik kuhugi Tartus kohe näitama minna, kuna esimene vaba aeg nii tasulistes kui tasuta silmaarstide juures on kahe nädala pärast ja mõnes koha ka kahe kuu pärast, aga silm läheb normaalseks tagasi 3-4 päevaga. Mõned kuud tagasi sai käidud ka prillide saamiseks silmaarsti juures ja siis öeldi, et kõik on korras. Ema tarvitab igapäevaselt ka vererõhurohtu. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Veresoonte lõhkemise põhjuseks vanematel inimestael on tavaliselt kõrgenenud vererõhk ja skleerosist hapraks muutunud veresooned. Samuti võib põhjuseks olla suhkruhaigus, harvem tekib seda gripilaadsete viiruhaiguste ajal. Võiks külastada perearsti ja lasta tervist kontrollida. Silma seisukohalt silma välised verevalumid on süütud, ei põhjusta nägemise probleeme.