Iriit 27.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on selline mure, et juba mitmendat aastat järjest kordub mul iriit ja selle tõttu olen sunnitud alati umbes kuu aega haiguslehel olema. Esimest korda oli mul see haigus seitse aastat tagasi ja siis uuriti ka, et mis seda põhjustada võiks. Vereanalüüs midagi ei näidanud, samuti olid korras ka neerud. Liigesepõletikku mul ei ole, kusagilt praegu ei valuta ka. Viimastel aastatel on silmahaigus ära ravitud ja muudele uuringutele saadetud ei ole. Mingit põhjendust, miks see haigus mul ikka ja jälle tekib, ei osanud ka silmaarst välja tuua. Kas iriidi põhjuseid on võimalik üldse leida ja miks see tekib? Kas iriit võib pideval kordumisel põhjustada ka nägemise halvenemist (mis on mul isegi juba üsna halb)?

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Põhjuseid pole alati võimalik leida. Sellele põletikuleligile iseloomulik pidev kordumine.