Kas kanapimedus? 21.10.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Nii oma 20 aastat on mul probleeme hämaras liikumisega. Siis kaoks nagu tasakaal ära, koperdan juskui joodik. Viimasel ajal (aasta või kaks) kipub mul silmanägemine ära kaduma õhtul ca 7-8 ringis. ei aita ka prillid (+1,75), kõik on nagu udus. Kevadel kaebasin muret silmaarstile, mingit konkreetset viga ei leitud. Sellel vaatamata häirib mind olukord väga. N50

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kanapimeduse korral silmavõrkkesta hämaras nägemise perifeersed nägemisrakud hävivad. Peaksite laskma kontrollida silmapõhjasid ja tegema vaatvevälja uuringu.