Silmad 19.09.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Mina kirjutasin:

Tere. Olen 14 aastane poiss ja mul üks probleem (igatahes ma arvan et on).
Kannan prille.

Umbes kevade paiku hakkas mu parem silm "välgutama" ja igasugu värve jooksis mööda. See kestis umbes 2 minutit ja siis oli jälle kõik korras. On olnud rohkem kui 1 kord seda sama lugu , umbes 2-4 nädala tagant. Mis võib olla see probleem ja kuidas selle vastu abi saada? tilgad , rohud?
Või see polegi midagi hullu? Ei tea kuid muretsen selle pärast , 3 korda operatsioonil olnud kõõrdsilmsuse pärast nooremas eas.

Tänan väga


Vastab: Dr. Leo Schotter, silmaarst, Erahaigla Fertilitas, Päevakirurgia Erakliinik Medex
19-09-2004
Teie kirjutasite:

Tuleks silmaarstil lasta silmade seisund üle kontrollida.////////////////////////


Ma proovin siis sellest pikemalt seletada. Siis kui see juhtub , tundub nagu silm "ujub" ja igasugu värvilisi täppe jookseb ette paremasse silma , mis just pole korras. Nagu ma näen küll sellel ajal , kuid raskemalt ja see häirib. Vasakul silmal nägemine korras ja seda ei juhtu ka. Kannan prille , nagu ma enne mainisin , et kas ei või see mitte sellest olla , et prilliklaas on kriimustatud või liiga tugevad/nõrgad? Ei taha isegi mõelda mitte kui see miskit hullu on. Aja möödudes läheb kõik jälle korda ja minuti pärast täpid hakkavad kaduma...
Kirjutasin uuesti , et täpsemat kirjeldust saada(kui te muidugi saate aru) ja sellepärast , et see asi juhtus laupäeval jälle , õues olles.
Soovin , et te kas uuriksite asja ja ütlesite kas see peabki olema , võib olla , või peab ravi otsima. Ma isiklikult kardan operatsiooni ja ei julge seda tunnistada. Loodan et just seda ei peagi tegema ja seda ,et ma pimedaks ei jää sellepärast :S
Tänud lugemise eest.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Aga ikkagi on vaja nii silmad, kui prillid üle vaadata. Igal juhul on sellisel nähtusel põhjus ja see vajaks välja selgitada. Põhjus võib olla nii silmapoolne, kui ka ülise tervisega seotud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

aukus silmad

olen 17a
Millest on tingitud aukus silmad...varem pole seda esinenud?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ehk on Teil tegemist väsimuse, kurnatusega?

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

Silmad jooksevad vett

Tere!
Mul on selline mure, et silmad jooksevad pidevalt vett, mitte ainult külma ilmaga vaid ka muidu. Kas see võib tuleneda silmanärvidest?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui ka toas silmad pidevalt vesitsevad, tuleb teha pisarteede sondeerimine.Enamasti on vesitsemine tingitud siiski pisaravedeliku koostise häirest ja aitavad kunstpisarad,mida saab apteegist ilma retseptita ...

Loe edasi

Silmad

tere, ma olen 12 ja mul on selline probleem, et mul silmad sügelevad ja kipitavad

Vastas dr Tiina Pakosta

Apteegist saab ilma retseptita Lecrolyn - tilku, mida tilgutada 4x päevas 5-7 päeva või kauemgi, sest tilgad on aeglase toimega ja kohe efekti ei anna.

Loe edasi

väsinud ja punetavad silmad

Mul on probleem silmadega,silmad on pidevalt väsind ja punetavad.Hommikul ärgates on silmad tuhmid ja hallid.Silma nägemine on kehv,kasutan lugemiseks prille.Kas teie oskate mulle midagi soovitada?

Vastas dr Leo Schotter

Soovitan silmaarsti külastada. Ilmselt on vajalik prillide ülevaatus, ja ka silma ülevaatus.

Loe edasi

Tundlikud silmad

Kas see on loomulik, et menstruatsiooni ajal on silmad tundlikumad? Töötan arvutiga koguaeg võrdse koormusega, aga nendel päevadel lähevad silmad kibedaks.

Noor neiu

Vastas dr Leo Schotter

Jah, hormonaalsed muutused mõjutavad kogu organismi võimekust.

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

punetavad silmad

mu silmad punetavad...eriti nurgad ja selline tunne on et ripsmed on silmanurgas.olen öösel arvutis ja nutan väga väga palju aga ikkagi silmad on juba mõned aastad punased olnud. kui ma wel öösel yleval ...

Vastas dr Leo Schotter

Aitaks silmaarsti külastus. Ilmselt on tegemist mingi silma limaskesta põletikuga.

Loe edasi

Keerulised silmad

Mu silmad pidid silmaarsti sõnul olema keerulised.Üks on +0,5 ja teine +1.Kas peavalud võivad olla ka seotud silmadega (10 päeva jutti ja ka silme eest oli udune).Kuidas saavad olla silmad keerulised!!??

Vastas dr Leo Schotter

Silmad on ikka silmad, veidi erineva prillinumbriga ja ei muud erilist midagi. Peavalud pole kindlasti silmadest tingitud.

Loe edasi

väsinud silmad

millega peaks väsinud silmi turgutama? mu hea sõber kurdab,et viimaste päevadega on silmad muutunud valusaks,fokusseerimisega on raskusi ja silmad väsivad.soovitasin kummelikompressi ja vähem tv-d.aga ...

Vastas dr Leo Schotter

Võiks kasutada silmi niisutavaid tilku - Artelac, Tears Naturale

Loe edasi

silmad ja rasedus

Tere! Kas laser- või teemantlõigatud silm võib tekitada probleeme raseduse ja sünnitamise ajal? Tiiu

Vastas dr Leo Schotter

Ei.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi