silmalaugude paistetus 28.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen hädas oma silmalaugude paistetusega peale nutmist. Mul on vist silmad "märja koha peal" . Isegi kui õhtul mõnda haledat filmi või kurba raamatut loen ja valan paar pisarat on hommikul silmalaud täiesti paistes. Silmalaugudesse jääb nagu vesi sisse. Just kõige rohkem ripsmeäär. Ja kui tönnin ikka tõseselt siis järgmine päev on silmad nii paistes, et toast välja minna ei julge. Olen 50.a. ja see mure on mul olnud niikaua kui mäletan. Kas selle vastu on mingit ravi. Kuhu peaksin pöörduma.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui silmade nutujärgne paistetus on alati olnud, siis ei oska muud soovitada, kui rõõmsamaid filme.