silmad 18.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Schotter
Olen 53 a. mees ja mul on juba pikemat aega silmadega kolm probleemi, ja nimelt:
- silmad jooksevad kogu aeg mingit natukene kleepuvat vedelikku (nagu nutaks) ja sügelevad pisut. Silma aga näpuga mõnusalt sügada ei tohi, sest siis on ta kohe veripunane ja paistes.
- Olen märganud mõnikord nina nuusates, et silmad oleksid nagu otse ühenduses ninaga, sest samal ajal tuleb silma alumise lau vahelt ka mingit vedelikku või lihtsalt õhku ?????
- ripsmekarvad kasvavad või hoiavad silma sisse (ja mitte ainult üks karv), sest aeg ajalt ma isegi näen neid - vahel ka vikerkaare värvides.

Kommentaariks seda, et olen loomulikult natukene ülekaaluline (118 kg), aktiivne läbi elu ja ärielus (kunagine pillimees, nüüd kahe firma omanik), laisk sportija, liigun peamiselt autoga (väga suur kilometraaz). Ei suitseta ja alkoholi tarbin väga mõõdukalt. Absoluutne ja täielik karsklus kestis 1990 a. kuni 2003 a.-ni. Mingit eridieeti ei pea. Kõrge vererõhuga on aeg-ajalt probleeme olnud kuid mitte midagi eriti märkimisväärset. Hambad on läbi elu olnud väga probleemsed ja kehvad ning nüüdseks juba suures osas proteesid. Samuti on mul olnud kas allergiline või muul põhjusel pidev krooniline nohu (hommikuti ja õhtuti ruumides), päeval tavaliselt mitte kunagi.
Võib olla oskate selle info taustal olukorda spetsialistina selgitada ja kuidas käituda edasi.

Lugupidamisega

Enn

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tegemist on imselt kroonilise limaskesta põletikuga. Silm ja nina ongi pisaratee kaudu ühenduses. nina limaskesta põletik e nohu on sageli kaaasuvaks haiguseks silmapõletikule. Seejuures silma ravimine ei anna tulemusi, kui pole krooniline nohu ravitud. Valesti kasvavad ripsmekarvad - kui on üksikud, siis silmaarst eemaldab, kui sellega kaasub ka lauääre vale asend silma suhtes, siis on vajalik kirurgiline korrektsioon.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

aukus silmad

olen 17a
Millest on tingitud aukus silmad...varem pole seda esinenud?

Vastas dr Tiina Pakosta

Tere,

Ehk on Teil tegemist väsimuse, kurnatusega?

Parimate soovidega

Tiina Pakosta

Loe edasi

Silmad jooksevad vett

Tere!
Mul on selline mure, et silmad jooksevad pidevalt vett, mitte ainult külma ilmaga vaid ka muidu. Kas see võib tuleneda silmanärvidest?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui ka toas silmad pidevalt vesitsevad, tuleb teha pisarteede sondeerimine.Enamasti on vesitsemine tingitud siiski pisaravedeliku koostise häirest ja aitavad kunstpisarad,mida saab apteegist ilma retseptita ...

Loe edasi

Silmad

tere, ma olen 12 ja mul on selline probleem, et mul silmad sügelevad ja kipitavad

Vastas dr Tiina Pakosta

Apteegist saab ilma retseptita Lecrolyn - tilku, mida tilgutada 4x päevas 5-7 päeva või kauemgi, sest tilgad on aeglase toimega ja kohe efekti ei anna.

Loe edasi

väsinud ja punetavad silmad

Mul on probleem silmadega,silmad on pidevalt väsind ja punetavad.Hommikul ärgates on silmad tuhmid ja hallid.Silma nägemine on kehv,kasutan lugemiseks prille.Kas teie oskate mulle midagi soovitada?

Vastas dr Leo Schotter

Soovitan silmaarsti külastada. Ilmselt on vajalik prillide ülevaatus, ja ka silma ülevaatus.

Loe edasi

Tundlikud silmad

Kas see on loomulik, et menstruatsiooni ajal on silmad tundlikumad? Töötan arvutiga koguaeg võrdse koormusega, aga nendel päevadel lähevad silmad kibedaks.

Noor neiu

Vastas dr Leo Schotter

Jah, hormonaalsed muutused mõjutavad kogu organismi võimekust.

Loe edasi

silmad

Mu silmad on juba mitmendat päeva punased pupillid on äärmiselt suured ning kaugele vaatamisega on kohati probleeme.Hommikuti on silmad rähmased.Millega võiks olla tegu?

Vastas dr Leo Schotter

Peaksite põõrduma silmaarstile, eks mingi silmapõletikuga ole tegu.

Loe edasi

punetavad silmad

mu silmad punetavad...eriti nurgad ja selline tunne on et ripsmed on silmanurgas.olen öösel arvutis ja nutan väga väga palju aga ikkagi silmad on juba mõned aastad punased olnud. kui ma wel öösel yleval ...

Vastas dr Leo Schotter

Aitaks silmaarsti külastus. Ilmselt on tegemist mingi silma limaskesta põletikuga.

Loe edasi

Keerulised silmad

Mu silmad pidid silmaarsti sõnul olema keerulised.Üks on +0,5 ja teine +1.Kas peavalud võivad olla ka seotud silmadega (10 päeva jutti ja ka silme eest oli udune).Kuidas saavad olla silmad keerulised!!??

Vastas dr Leo Schotter

Silmad on ikka silmad, veidi erineva prillinumbriga ja ei muud erilist midagi. Peavalud pole kindlasti silmadest tingitud.

Loe edasi

väsinud silmad

millega peaks väsinud silmi turgutama? mu hea sõber kurdab,et viimaste päevadega on silmad muutunud valusaks,fokusseerimisega on raskusi ja silmad väsivad.soovitasin kummelikompressi ja vähem tv-d.aga ...

Vastas dr Leo Schotter

Võiks kasutada silmi niisutavaid tilku - Artelac, Tears Naturale

Loe edasi

silmad ja rasedus

Tere! Kas laser- või teemantlõigatud silm võib tekitada probleeme raseduse ja sünnitamise ajal? Tiiu

Vastas dr Leo Schotter

Ei.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi