lühinägelikus koolipoisil 12.08.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minu poeg on kolmteist aastat vana ja tal on prillid miinus kolm.Käime regulaarselt silmaarstil ja iga kord kontrollimisel selgub,et nägemine on pisut halvemaks läinud.Ta istub küllalt palju arvuti ees ja ka telekat tahab vaadata.Mul on mure,et ta võib nii päris pimedaks jääda.Kuidas peaksin k äituma,neid tegevusi ei saa ju päris ära ka keelata.Ette tänades.Murelik ema.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Lühinägevus on silma ehituse eripära, mis tavaliselt on pärilik. Kasvueas lühinägevus suureneb, kuna silm kasvab ja seda pole võimalik pidurdada. Tavaliselt lühinägevuse suurenemine peatub 16-18 eluaastaks. Arvutid ja telekas pole siin nägemise halvenemise põhjustajad.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Lühinägelikus

Mul on prillid -2,5 juba mitu aastat kuid ise tunnen, et näen kehvasti, kuid arsti meelest kõik ok. Aga näen märke liiga hilja liikuses ning enda arust uduselt üldse.... milles võib asi olla?

Vastas dr Tiia Jugaste

Kui teie silmaarst arvab, et tugevamad prillid Teie nägemist ei paranda, tuleb silmapõhjasid uurida, kas tegemist pole mõne haigusega.
Võib siiski olla, et silmaarsti juures näete paremini kui ...

Loe edasi

Lapse lühinägelikus

Tere

Olen 14 aastase poisi isa. Probleem on selles, et pojal on iga viimase viie aastaga kasvanud lühinägelikus -1 võrra. Hetkel on prillid -5. Käies erinevate arstide juures on vastus üks, ...

Vastas dr Leo Schotter

Lühinägevus pole haigus ja seda ei saa ravida. Lühinägevus on silma pikkuse ülemäärane kasvamine ja peatub lühinägevuse suurenemine nii 16-18 aasta vanuses.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi