veresoone lõhkemine 07.06.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 57 aastasel isal lõhkes silmas paar päeva tagasi veresoon, nüüd ujuvad selel silma ees igasugu meduusid jms kujundid, silm valgust ei kannata. Teise silmaga ta juba lapsest saati kaugele ei näe (sai vaid lugeda). Isa töötab öövahina. Nüüd ei näe ta seega kummagist silmast. Kas isale on üldse mingit abi, lõhkenud veresoonega silm läheb sutsu paremaks, aitab äkki kange prill teisele tervele silmale, vms.????
Aitähh.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Eelkõige peaks pöörduma silmaarstile, kes hindaks olukorda ja selgitaks ravi võimalusi. Samuti oleks vajalik üldise tervise kontroll perearsti juures, vererõhu, veresuhkru jne kontroll.