nägemisprobleem 07.05.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Lp.dr.Schotter.Minu 85.a.-sel emal diagnoositi silmapöhjade lupjumine,mille tagajärjel ta enam ei näe eriti lugeda ega TV-d vaadata.Öeldi,et kangemad prillid siin ei aita.Praegused prillid on tal +4,5.Meile on arusaamatu,kuidas ta luubiga lugeda näeb,aga kui panna ette kangemad prillid,siis need ei möju.Praegune luup suurendab umbes 3 korda.Aitäh.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Jah, lupjumise puhul on see nii, et prill ei aita, aga luup aitab. Luup suurendab kujutist, prill mitte.