Lühinägelik? 25.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere...
...probleem selles, et aasta tagasi, enam vähem järsku, läks parema silmaga nägemine halvemaks. Siiamaani see asi alles, et vasak silm tip-top aga paremaga näeb ainult uduselt kaugele. Silma vaadates näeb, et veresoon läheb otse silmavärvi (see koht kus hakkab silmal värv, ei tea selle õiget nimetust). Kas need võivad olla seotud?
olen üsna noor varsti saan 15.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kindlasti pole lühinägevuse teke seotud selle veresoonega. Selleks, et teada saada milline on lühinägevuse suurus ja kas ka prilli vaja on peaks pöörduma silmaarsti vastuvõtule.