silmade valgustundlikkus 22.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Kas oskate ütelda milles võib olla probleem kui kõik valget värvi esemed(valge pabel,autode päeval põlevad sõidutuled ja TV filmide subtiitrid tunduvad ülikontrastsed ja ebameeldivalt erksad (ülivalged).Pimedal ajal ei tundu asi nii hull aga valgel ajal on asi aegajalt lausa piin.Näiteks on mul väga ebameeldiv viibida ruumis kus põlevad päevavalguslambid (marketite poed)

Käisin probleemiga ca kuu aega tagasi silmaarstil kus kontrolliti silma põhju ja siserõhku ning ka altviimast rida nägemiskontrolli tabelis suutsin enamvähem ära arvata aga põhjust minu kaebusele ei osatud anda,ka mingeid silmatilku ei kirjutatud.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui silmaarst ei leidnud silmadel mingit häda olevat, siis võiks sellise probleemiga pöörduda perearstile ja kontrollida oma üldist tervisliku seisundit. Küllap perearst suunab ka edasi neuroloogile.