strabismi lõikus 21.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

TERE ,
OLEN 30 AASTANE
5-6 AASTASELT TEHTI KÕÕRDSILMSUSE RAVIKS LÕIKUS MÕLEMALE , SILMALE. VAATASID SISSE POOLE. TEISMELISENA (ALATES 12 .A ) EI OLE KANDNUD PRILLE . ´PAREM SILM NÄGEMINE +5,75 ; VASAK-NORM . AJAGA ON HAKKANUD PAREM SILM VÄJA POOLE VAATAMA . KUI MINNA LÕIKUSELE KAS SAAB KORDA (ÄKKI HAKKAB JÄLLE SISSEPOOLE VAATAMA)? KAS NÄGEMIST ON VÕIMALIK PARANDADA ? (MULLE ON ÕELDUD ET NÄGEMIST EI SAA PAREMAL SILMAL PARANDADA, KUNA SILM EI OLE "VÄLJA ARENENUD" ?
KUI MA VAATAN MIDAGI LIGITALT , SIIS EI PIDAVAT MÄRGATA OLEMA ET MUL SILM VÄLJAPOOLE VAATAB. AGA, KUI VAATAN KAUGEMAL OLEVAT OBJEKTI , SIIS PIDAVAT PAISTMA (KAASLASTE ÜTLUSTE PÕHJAL)

TERVITADES,
ANNELI

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Järjekordse lõikusega on silma asendit kindlasti võimalik muuta, kuid amblüoopse e laisa silma tingimustes ei pruugi lõikus anda püsivat tulemust.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

silmad

mozno li izbavitsa ot kosoglazija?Kak?skolko stoit i.....

Vastas dr Leo Schotter

On võimalik. Selle lõikuse tegemiseks peaksite pöörduma Tallinna silmakliinikusse dr. M. Levin vastuvõtule. Tel 6207140. Kõõrdsilmsuse lõikus on tasuta.

Loe edasi

Jälgimise probleem

Jaanuarikuus tehti mulle strabismi operatsioon. Kui mälu ei peta, räägiti, et paremas silmas sai 3 lihast kohendatud. Vasaku silma dioptria on 0 ning paremal ca -2. Vaatamiseks olen alati kasutanud vasakut ...

Vastas dr Leo Schotter

Peaks pöörduma kõõrdsilmsuse operatsiooni teinud arsti poole. Võimalik, et peab lugemiseks mingi prilli sobitama.

Loe edasi

Silmaoperatsioon

Olen 23 aastane kaunitar, lühinägelikkus 6.5. Soovin saada tagasi nägemist. Mis tingimustel on see võimalik? KS

Vastas dr Leo Schotter

Selleks peaks vastuvõtule tulema, siis silma uurides selgub, kas lõikus on ka võimalik ja milline meetod on sobiv. Vt www.silmaarst.ee

Loe edasi

hallkae lõikus

Tere! Kui palju läheb teie kliinikus maksma hallkae lõikus ja lühinägelikkuse lõikus kokku.Haigekassa kaart olemas.Suur tänu!

Vastas dr Leo Schotter

Hallkae lõikuse käigus kõigis kliinikutes alati kõrvaldatakse ka prilliviga. Hallkae lõikus on haigekassa kulul ja tasuta.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi