Kaugnägelikkus 20.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 25 aastane. Silmad on OD +9,0 CYL -1,5 AX 176 ja OS -10,0 CYL -2,0 AX 180.Tegelikult on vasak silm peaaegu pime. Kas on siissiis mõtet sinna üldse mingit klaasi panna kuna klaas ju midagi ei paranda. Jakas selliste silmadega oleks ka võimalik midagi teha.

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Juhul, kui vasak silm ka prilliklaasidega praktiliselt ei näe, on siiski lõikusteks riiga kõrge risk, e ainsana nägevat silma opereerida pole mõistlik. Seda enam, et nii suurt + saab kõrvaldada ainult silmasisese läätse vahetusega. Aga eks tõde selgu vastuvõtul. Võiks pöörduda www.silmalaser.ee kuigi lõikused pole seotud laseri kasutamisega.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Silmahaigused

Lapse silmad

Tere,

Minu poeg on 4,5 a. 3 aastaselt avastati, et tal on kaasasündinud kaugnägelikkus. Umbes aasta olid tal +6 prillid ja nüüd kirjutati talle ühele silmale +6,5 ja teisele +7,25.
Tegelikult ...

Vastas dr Leo Schotter

Kaugnägevusega laps näeb suurepäraselt ka ilma prillideta. Prillide kandmise vajadus on aga silma arengu aspektist oluline, samuti kõõrdsilmsuse tekke vältimiseks.

Loe edasi

Lapse silmad

Tere,

Käisime lapsega kõõritava silma pärast silmaarsti juures (laps saab 2 aastaseks). Aparaadiga mõõdeti mõlemas silmas tugev kaugnägelikkus(+6). Laps prille pärast esimesi proovimisi enam ...

Vastas dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsusega tavaliselt kaasneb suurem kaugnägevust. Prillikandmine antud juhul on vajalik kõõrdsilmsuse ravi tõttu. Nii, et paraku on see vajalik ja ravi edukus sõltub ainult lapse emast.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi