Kontaktläätsede paigaldamine 12.04.04 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tervist Dr. Schotter! Mida teha kui ei saa läätsi hommikul silma (paigaldamiseks kulub ca 1 tund) ehk oskate nõu anda kuidas neid kergemini silma panna või kuhu pöörduda. Prille ma ei kanna ja kartes et ma läätsi silma hommikul ei saa, siis ma ei võta neid öösel äragi (mida ära võtmine võib põhjustada???)

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Tuleks pöörduda sellesse optikafirmasse, kes läätsed müüs ja teha läbi veelkordne väljaõpe. Läätsede ööseks silma jätmine on ohtlik ja võib põhjustada silmakahjustusi, mille tagajärjel pole kindlasti enam läätsede kandmine võimalik.